כמה אנחנו כהורים מנסים לפמפם ערכים לילדים שלנו … כי מה הכי חשוב לנו כהורים ?  שיהיו מאושרים ואנשים טובים לעולם הזה . בשלב מסויים הבנתי שדרך מעשים נוכל להעביר את הערכים של נתינה קצת יותר ועל הדרך גם ללמד שיעור או שתיים על יזמות ולחזק את הערך העצמי והמסוגלות שלהן .

תמיד התנדבתי בזמני הפנוי בכל מיני מסגרות , כאלה שנקלעו בדרכי ובעיקר עם כאלה שהזדהיתי איתן.  

וכך יום אחד באמצע החיים , קיבלתי פניה נרגשת מבחורה מקסימה שבעברה הייתה אצלנו בייביסיטרית והיום משרתת בשנת שירות בפנימיה לילדים במצוקה. בפנימיה שכבת בני/בנות מצווה אשר לא הייתה בידם אפשרות לחגוג במסיבות נוצצות כמו כל בני גילם בשל נסיבות חייהם.  ההצעה הייתה לעצב את אירועי בנות / בני המצווה.  כמובן שקיבלתי את ההצעה בשמחה ואהבה גדולה .

האירועים כולם היו פרי תרומות של אנשים טובים באמצע הדרך , ובכל אירוע היה מאבק מחדש לגייס תרומות לכיבוד, עיצוב שיער, איפור , בגדים , עיצוב לאולם , עוגת בת / בר מצווה וכיוב'. האירועים היו כל כך צנועים ומרגשים ולא יכולתי להפסיק . לתת זה ממכר – מקבלים הרבה יותר … 

 

אחרי האירוע השני או השלישי – החלטתי לרתום גם את הבנות המופלאות שלי למסע. ללמד על נתינה ,ולהעניק להן מהחוויה שלי . סיפרתי על הילדים המקסימים ועל כך שזו הזדמנות נהדרת לתת ולתרום. סיפרתי על ק' ילד בר המצווה העומד על הפרק , והן מיד התלהבו מהרעיון .  חשבנו יחד על דרך לגייס כסף. ניצלנו את הקרבה לחג החנוכה , והחלטנו להכין דונאטסים טעימים ויפים ולמכור אותם ביישוב בו אנו גרים  וכך נולד למעשה רעיון "פרויקט הדונאטס של אופיר ויהב".

הכנו פלייר והפצנו אותו בכל מדיה אפשרית הקשורה ליישוב.
הכנו דונאטסים מהממים ( עינכם הרואות- תמונות בהמשך ) וטעימים לא פחות . וחיכינו ליום המיוחל .

המתכון לפניכם-  לבסיס וניל , כך מקבל כמעט כל סוג של קרם מעליו .  

200 גרם מרגרינה בטעם חמאה 

4 ביצים

2 כוסות סוכר

4 כוסות קמח תופח 

2 כוסות חלב 

* קיימות המון גרסאות של המתכון באינטרנט – ללא גלוטן / ללא חלב וכיוב' 

 

מערבבים הכל ומעבירים למכשיר המולטיקייק הגאוני … 

את הציפוי ניתן ליישם כיד הדימיון הטובה . רעיונות לפניכם –

 ציפוי בסיס-

שוקולד לבן , שוקולד חלב, שוקולד מריר  יהיו כמובן הבסיס.

לתוך השוקולד הלבן ניתן לטפטף בעדינות תמציות טעם כמו מסטיק, תות או כל טעם שילדים אוהבים (בעדינות עם תמציות הטעם), ניתן כמובן להוסיף גם מעט צבע מאכל טבעי בהתאם לטעם שבחרתם ( תות- ורוד וכיוב'). 

קישוט- סוכריות דרג'ה המוכרות שמגיעות היום בשלל גוונים, גדלים וצבעים , פצפוצי קורפלקס קטנים, פרחים / פרפרים מבצק סוכר. שוקולד בצבע אחר שיוצר קונטרסט . 

תשתוללו ותהנו !!!!

 

 חייבת לומר שלמרות שבפלייר היה רשום כי תערך מכירה בין  16-18 תוך חצי שעה נחטפו להם 200 דונאטסים – וזה ללא ההזמנות מראש שאנשים עשו .

(אז אגב  הבינו חושיי העיסקיים כי המחיר היה נמוך מידי # שכר לימוד לפעם הבאה # )

כמובן שכל הכסף שנאסף – הועבר באהבה גדולה לצורך קניית כיבוד לבר המצווה של ק' מהפנימיה.   ק' והבנות  היו מעורבות לאורך כל תהליך בניית הקונספט העיצובי של האירוע. ק' בחר את הצבעים והבנות עמלו בקניית הממתקים, הבלונים והקישוטים בצבעים התואמים . (  זהירות – תמונות חובבניות לפנייך ) . 

הן עזרו בקישוט המקום ואף כיבדו את ק' בנוכחותן באירוע.

היה מרגש ומקסים ( וגם קצת מתיש ) … ובעיקר – מעצים .

 

מתחילות לחשוב כבר על הפרויקט הבא – יש לכם רעיונות ?