בפתחה של שנת 2017 ליקטתי עבורכם את הטרנדים הבולטים לשנה הקרובה כדי שתוכלו להתחיל להתכונן. קראתי ועקבתי אחרי מיטב הטרנדולוגים  והרי הם לפניכם : הטרנדים הבולטים לשנת 2017

 

הירוק הכהה

בהמשך לחזרה אל הטבע, גוונים ירוקים כהים ועמוקים הם Must have בשנים הבאות . קיר ירוק כהה מעושן עם נוכחות דרמתית לאמיצים או אלמנטים שלריהוט ודקורציה בעלי אותו גוון יכנסו לבתים.

כמו כל טרנד תחילה נראה את הטרנד חודר למקומות הבילוי שלנו – ורק אחרי אחר כך אל תוך הבתים הפרטיים. הגוונים הללו מתאימים כמעט לכל סגנון ולכל בית והם מתמזגים בקלות עם גווני עץ, לבן ואפור.אין ספק שמדובר במהלך אמיץ אבל איך אמר נלסון מנדלה ? "אומץ אינו העדר פחד, אלא ניצחון הפחד"

 

טבע בבית

תחת המילה "טבעי" ישנם המון טרנדים בעולם העיצוב . טבע בבית מדבר באופן ספציפי על הכנסה של אלנמנטים חיים וטבעיים לתוך הבית בצורתם הגולמית והמקורית . אז מה אנחנו צפויים לראות ? המון עציצים בתוך חדרי הבית (כולל חדרי שינה,שירותים ומקלחות). אנחנו נמצא עציצים על כל שולחן , שידה, שרפרף, עציצים תלויים מהתקרה, וליד הסבוניה בחדרי הרחצה.
קצת מזכיר את הבית של הסבתות שלנו ?
שימוש באלמנטים טבעיים – גזעי עצים, ענפים, אבנים, סלעים, חומרים אורגניים, כגון קש ובמבוק הם הלהיט הענק הבא.
גווני העצים הכהים בעלי הטקסטורות הגסות יככבו בשנים הקרובות .
עוד תופעה תחת טרנד זה שמתחילה להרים ראשה הם הקירות הירוקים – שהיו עד כה נחלתם של מקומות בילוי.
(חשוב לציין שמדובר בצמחים חיים ולא מלאכותיים )

ואני שואלת …. מי ישקה את כל העציצים האלה ?

 

אסקיפיזם

לא רבים יודעים אבל טרנדים נגזרים ממה שקורה בעולם. כחלק מהעידן בו אנו חיים – של עומס ושפע – נולד הצורך האנושי לברוח למקומות שקטים ורגועים . הטרנדולוגים טוענים כי את המקומות הללו ניצור דווקא בביתנו. מגמה זו גורסת כי בעולם האדריכלות והעיצוב נראה יותר ויותר פינות שקט והירגעות בבתים המיועדות לניתוק : לקריאה , לשמיעת מוזיקה , למדיטציות וכיוצא בזה .שלא כמו טרנדים רבים – זהו טרנד שאולי מתחיל עכשיו אבל הוא יכנס אלינו בהדרגה וגם ישאר בו זמן רב .ועכשיו תודו – למי לא מתאים פינה כזו בבית ?

גוונים של אבני חן ותכשיטים

לצד צבעים מבריקים המזכירים אבני חן מהטבע כגון אמטיסט, אמרלד, רובי, ספיר, סיטרין נוסיף לראות את הזהב על כל גימוריו. צבעים עמוקים ומעושנים היוצרים אווירה של גלאם מבוגר. בסגנון זה נראה ספות אלגנטיות מרופדות בקטיפה ובבדים אקזוטיים אחרים, מראות ומנורות מעוטרות וכן ריהוט רך ומפואר.אין ספק שזהו טרנד ייחודי שרבים ימצאו בו ביטוי לטעמם.
ואתם ? מה הגלאם שלכם ?

שעם

השעם – חומר טבעי וחם הבנוי כשבבי עץ צפופים בגוונים ובגדלים שונים אשר יוצרים יחד עומק ויזואלי מרתק , לשעם יש מספר גדול של עיבודים. ניתן לראות יישום של השעם גם בריהוט , גופי תאורה, חיפויי רצפה וקירות . גם עולם ה DIY מתענג על החומר הזה שמגיע בגלילים דקים הניתנים לחיתוך קל ובכך מאפשרים יצירות כיד הדמיון הטובה .כבר החלטתם איך אתם מכניסים את השעם לביתכם ?

טרקוטה

גווני הטרקוטה ( כמו גם החומר עצמו ) הולכים לעשות קאמבק . גווני חלודה, ורוד אדמה חיוור וגווני הקינמון בגימור מט יתפסו את מקומם בקירות ביתנו. לצידם ניתן יהיה לראות אלמנטים נוספים מחומר הטרקוטה בצורה מעודנת יותר ממה השכרנו בעבר הן מבחינת הגוונים והן מבחינת השימוש .אז איך אתם עם טרקוטה ?